Pilea w gminie Giżycko. Gminny Zakład Komunalny testuje elektryczny autobus [WIDEO]

0

Gminny Zakład Komunalny w Bystrym od środy (16.06) testuje autobus elektryczny – ARP Pilea .

Dzisiaj w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Bystrym odbyła się prezentacja elektrycznego autobusu Pilea firmy ARP. Od jutra, przez kolejny tydzień Pilea będzie testowana na trasach gminy Giżycko. Autobus będzie przewoził pasażerów na trasie Bystry-Wilkasy.

Startowaliśmy w trybie konkursowym o dofinansowanie zakupu trzech autobusów elektrycznych. Dostaliśmy informację, że zostaliśmy wybrani, jesteśmy na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o dofinansowanie – mówi wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

Całkowity koszt inwestycji to 7,1 mln zł z czego ponad 5,7 mln zł to środki pochodzące z dofinansowania. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup autobusów, stacji ładowania oraz wymianę części oświetlenia na LED. 

Dla nas jest to jest dobre, że zobaczymy jak to wygląda, jak to wszystko działa, żeby przygotować się na ewentualne wprowadzenie – dodaje wójt Jasudowicz

Pojazdem testowym ARP Pilea może podróżować jednocześnie 65 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących. Niewątpliwą zaletą tego pojazdu jest jego zeroemisyjność, brak dźwięku silnika podczas jazdy oraz wysoki komfort podróży.

Czas ładowania baterii testowanego modelu to 5 godzin, zasięg wynoszący około 140km, jednakże jak zapewnia producent pojazdu istnieje możliwość zastosowania baterii o większej pojemności, które umożliwią przejechanie nawet 300 km.

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze