W piątek, 2 czerwca, w Porcie „Stranda” w Giżycku odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola „Koralik” oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Giżycku. Policyjni wodniacy z Giżycka spotkali się z dziećmi na pikniku, który zorganizowała Fundacja Cemex „Budujemy przyszłość” pod hasłem „Bezpieczny maluch nad wodą”.

Najmłodsi dowiedzieli się od policjantów jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, jakie zagrożenia mogą wynikać z nieodpowiednich zabaw w wodzie, które kąpieliska należy wybierać, aby można było bezpiecznie z nich korzystać.

W dalszej części spotkania były gry i zabawy oraz możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego. Duże wrażenie na maluchach zrobił pokaz policyjnej łodzi, tym bardziej, że uczniowie i przedszkolaki mogli przez chwilę wcielić się w rolę Policjanta i zasiąść za sterem łodzi.

Na zakończenie spotkania Policjanci przekazali na ręce pedagoga Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Giżycku kamizelkę ratunkową, która ma służyć i przypominać o bezpieczeństwie na wodzie. Kamizelka jednocześnie zostanie wykorzystana do prezentacji w spotkaniach edukacyjnych, które będą realizowane przed wakacjami.

KPP Giżycko (ICh)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze