Pijany za kierownicą, nietrzeźwy na rowerze i kierowca z zakazem prowadzenia

1

Pijany za kierownicą, nietrzeźwy na rowerze i kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów. Giżyccy policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem nieodpowiedzialnym mężczyznom. 

Policjanci giżyckiej drogówki, realizując czynności na drodze, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu, badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Oczywiście stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie dotyczyło kierowcy, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na jednej z ulic w Giżycku. Podczas kontroli okazało się, że kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca tłumaczył, że nic nie wiedział o zakazie. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat.

Kolejnego dnia również w Giżycku policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował rowerem mając w organizmie ponad 0,5 alkoholu. 39-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Moczygeba

Czyli stado galopujacych imadel.