Pijany kierowca opla uderzył w samochód i uciekł. Zatrzymali go świadkowie zdarzenia

0

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w niedzielę kilka minut po godz. 21:00 otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy Opla Astry, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego.

Na ul. Wodociągową w Giżycku został skierowany patrol policji z Referatu Ruchu Drogowego giżyckiej policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali młodych ludzi, którzy poinformowali, że byli świadkami jak kierowca Opla Astry w centrum miasta uderzył w zaparkowanego forda i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Wodociągowej. Podejrzewali, że sprawca kolizji może być pod działaniem alkoholu, pojechali za nim i zatrzymali go uniemożliwiając jego dalszą jazdę oraz powiadomili policję.

60-letni kierowca opla tłumaczył, że przyjechał do Giżycka na zakupy i jechał bezpiecznie nie stwarzając zagrożenia w ruchu drogowym, a tym bardziej nie uszkodził innego auta i nie wie dlaczego został zatrzymany przez tych młodych ludzi. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz zatrzymali mu prawo jazdy.

Źródło: KPP Giżycko

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze