Pijany kierowca mercedesa próbował wręczyć policjantom łapówkę

1
Reklama

Policjanci z Giżycka zatrzymali 44-latka, który próbował im wręczyć łapówkę w kwocie 200 euro. Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z giżyckiej komendy w zeszłym tygodniu (16.09.2020) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarowego mercedesa. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. 44-letni kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności wyjął z portfela 200 euro i próbował wsunąć jednemu z policjantów banknot do kieszeni.

Funkcjonariusze stanowczo odmówili przyjęcia pieniędzy i zatrzymali mężczyznę, którego następnie przewieźli do giżyckiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie, został osadzony w policyjnej celi. Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nakłaniania funkcjonariuszy do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od czynności służbowych.

Na wniosek prokuratora, sąd przychylił się i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, aby skłonić go do naruszenia prawa w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na fakt, że wobec 44-latka było już prowadzone postępowanie o podobne zachowanie istnieje możliwość wymierzenia kary surowszej.

Źródło: KPP Giżycko

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lokalny
lokalny
21 września 2020 16:55

Czasem powiedzieć o kimś “debil” to mało