Pijany kierowca i poszukiwany listem gończym. Obu zatrzymali giżyccy policjanci

0

Wczoraj, 25 kwietnia policjant Komendy Powiatowej Policji w Giżycku po skończonej służbie około godziny 21:00 na jednej z ulic w Giżycku zauważył mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz mając podejrzenia, że jest to osoba poszukiwana powiadomił oficera dyżurnego giżyckiej komendy. Na miejsce został skierowany patrol policji.

Po wylegitymowaniu okazało się, że policjant nie mylił się i doskonale zapamiętał wizerunek osoby poszukiwanej. Wobec 32-latka mieszkańca Giżycka wydany był list gończy celem osadzenia go w najbliższym zakładzie karnym lub areszcie śledczym.
32-letni Adam S. poszukiwany był za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariusza.

Teraz zgodnie z poleceniem sądu zatrzymany trafił do aresztu śledczego celem odbycia kary 12 miesięcy.

Tego samego dnia około godziny 17:00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w Giżycku na ulicy Daszyńskiego doszło do kolizji drogowej. Dyżurny na miejsce zdarzenia skierował patrol ruchu drogowego.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali uczestników kolizji. Wykonując czynności służbowe mundurowi ustalili, że kierujący autem opel zefira jadąc ulicą Daszyńskiego w Giżycku nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu markiki opel corsa w wyniku czego doprowadził do zderzenia.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 49-letni mieszkaniec Giżycka jest pod wpływem alkoholu, wynik badania wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze