Pijany kierowca gimbusa wiózł dzieci do szkoły

0

Giżyccy policjanci w okolicach szkoły w miejscowości Gawlik Wielki skontrolowali kierowcę busa przewożącego dzieci do szkoły. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a w pojeździe 6 dzieci oraz opiekuna. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Dzisiaj przed godziną 8.00 giżyccy policjanci w okolicach szkoły w miejscowości Gawlik Wielki skontrolowali kierowcę busa przewożącego dzieci do szkoły. W trakcie kontroli funkcjonariusze poczuli od niego zapach alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie mężczyzna z miejscowości Pietrasze do miejscowości Gawlik Wielki wiózł 6 dzieci i ich opiekuna. Kierowca został przewieziony do komendy. Obecnie wykonywane są z nim czynności. Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna stwierdził, że dzień wcześniej wypił 2 piwa i poszedł spać.

Kierowca już stracił uprawnienie. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

in

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze