Podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego.

Jako pierwszy w ręce policjantów wpadł kierowca, który nadmiernie przekroczył dozwoloną predkość w terenie zabudowanym. Podczas prowadzonej kontroli prędkości w Giżycku na ulicy Obwodowej, miernik wskazał, że jadące BMW zbliża się z prędkością 130 km/h. gdzie ograniczenie wynosi do 50 km/h. Zatrzymanym do kontroli drogowej okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Kontrola drogowa tego kierowcy zakończyła się dla niego utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

Kolejny kierowca do kontroli dorogowej został zatrzymany w miejscowości Miłki. W trakcie kontroli okazało się, że 39-latek jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.

Natomiast trzeci z kierowców spowodował wypadek na trasie Krzyżany – Słabowo gmina Ryn. Mundurowi ustalili, że kierujący BMW, 22-letni mieszkaniec gminy Ryn jadąc prostym odcinkiem drogi, w pewnym momencie zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Podrózował z pasażerem, który został zakleszczony w aucie. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Giżycku i Mrągowie. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń ciała. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 22-letni kierowca miał prawie 1,5 promila.

Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.

Policjanci drogówki przypominają i apelują, że za kółko wsiada się trzeźwym, nawet niewielka ilość  alkoholu w organizmie sprawia, że obniża się refleks i koncentracja prowadzącego – wtedy o wypadek nietrudno. Pamiętajmy o tym, że nadmierna prędkość jest także przyczyną wielu wypadków na drodze.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało sie, że 22-letni kierowca miał prawie 1,5 alkoholu. 🙂