Pijany kierowca audi wjechał do rowu. Kolizja trzech aut na skrzyżowaniu ul. Wilanowska/Obwodowa

0

Wczoraj policjanci giżyckiej drogówki pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pijanego kierowcy i kolizji trzech aut. Pijany kierowca odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. W tych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność!

Do pierwszego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy policjanci zostali wezwani tuż przed godziną 11:00. Na miejscu funkcjonariusze zastali audi w przydrożnym rowie i kierowcę. W trakcie rozmowy od 29-latka było czuć zapach alkoholu, po przeprowadzonym badaniu okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca audi tłumaczył policjantom, że jechał prostym odcinkiem jezdni w kierunku Węgorzewa, w pewnym momencie zobaczył jadącą z naprzeciwka czerwoną ciężarówkę, która miała zjechać na jego pas jezdni. W celu uniknięcia zderzenia 29-letni mężczyzna zjechał na pobocze i wpadł do przydrożnego rowu. Czerwonej ciężarówki na miejscu zdarzenia nie było. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwa kara finansowa.

Natomiast do kolizji trzech aut doszło przed godziną 16:00 w Giżycku na skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej z ul. Obwodową. Tam kierowca forda wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony audi, w wyniku czego doszło do zderzenia. Następnie wytrącone z toru jazdy audi uderzyło w prawidłowo jadący z naprzeciwka renault. Kierowcy tego zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń. 44-letni mieszkaniec Giżycka, sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze