Wczoraj około godziny 17.30 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Giżycku ulicą Obwodową jechał opel, którego kierowca sprawiał wrażenie, że jest pijany. Jak poinformował zgłaszający, kierowca opla jechał zygzakiem, włączał i wyłączał kierunkowskazy. Z osobówki zjechał na parking i zaparkował przed centrum handlowym.

Na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze w rozmowie z osobą zgłaszającą ustalili samochód oraz kierowcę, który mógł prowadzić auto będąc w stanie nietrzeźwości.

Podczas rozmowy z kierowcą opla, funkcjonariusze poczuli od niego zapach alkoholu. 62-latek przyznał się, że pił alkohol i w takim stanie prowadził samochód, podróżowała z nim kobieta z 3-letnim dzieckiem.

Mężczyznę przewieziono do giżyckiej komendy, gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a po wykonaniu z nim czynności zwolnili do domu. Samochód został przekazany wskazanej przez kierowcę osobie.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

KPP Giżycko/ich/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze