Pijany jechał kradzionym autem. Wpadł, bo spowodował kolizję

0
Reklama

Policjanci z Giżycka zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo samochód był przez niego wcześniej skradziony, a jadąc nim spowodował kolizję. 

26-letni Marek P. zwrócił na siebie uwagę giżyckich policjantów po tym, jak spowodował kolizję w Giżycku na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Wodociągową.

Podczas prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia drogowego okazało się, że 26-letni mieszkaniec gminy Ryn miał blisko 2,5 promila. Dalsze ustalenia i wyjaśnienia dowiodły, że auto którym mężczyzna jechał i spowodował kolizję nie należy do niego. Z ustaleń śledczych wynika, że auto zostało skradzione sprzed sklepu w Giżycku tuż przed samym zdarzeniem. Pojazd zabezpieczono, a 26-latek trafił do policyjnej celi.

Na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości posiadając już zakaz prowadzenia pojazdów oraz kradzieży samochodu. Dodatkowo odpowie jeszcze za kolizję.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze