Pijany 17-latek jeździł fordem po ulicach Giżycka

0

Mundurowi z Giżycka zatrzymali 17-letniego kierowcę forda. Chłopak nie miał prawa jazdy i prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

W środę, 23 marca tuż przed godziną 21:00 giżyccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna, ewidentnie będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę osobowego forda i jeździ ulicami Giżycka. Młody kierowca miał poruszać się w kierunku Wydmin. 

Patrol policji, który podjął interwencję, zatrzymał forda w miejscowości Siedliska (gmina Wydminy). Za kierownicą siedział młody mężczyzna. 

– Prowadzone czynności wykazały, że to 17-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informują mundurowi z KPP Giżycko.

Teraz policjanci wyjaśnią szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

17-latek z pewnością odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz brak wymaganych uprawnień. Grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami przez co najmniej 3 lata, jak również dotkliwe kary finansowe.

Policjanci dziękują za zgłoszenie i właściwą reakcję ze strony innego kierowcy. Być może zostało uratowane czyjeś życie i nie doszło do tragedii na drodze z udziałem nietrzeźwego.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze