Pijany 16-latek uderzył oplem w ogrodzenie posesji

0

Policjanci z KPP Giżycko interweniowali wobec nietrzeźwych nastolatków, którzy pijani jechali oplem. Podróż zakończyli na ogrodzeniu jednej z posesji w Rydzewie. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rydzewo (gmina Miłki). Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia, dwóch młodych chłopców stało przed samochodem. Jeden z nich przyznał, że to samochód jego rodziców, wziął go bez ich zgody, kierował nim i jadąc z dużą prędkością uderzył w ogrodzenie.

O tym, że 16-latek zabrał kluczyki do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku powiadomiła policjantów sama matka nastolatka. W momencie kiedy policjanci byli w miejscu zamieszkania chłopaka otrzymali informację od dyżurnego, że chłopak uderzył autem w ogrodzenie posesji – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Od 16-latków policjanci wyczuli zapach alkoholu. Po przewiezieniu do jednostki policji przeprowadzono badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Wynik wskazał, że 16-latek, który kierował samochodem miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a jego 16-letni kolega miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Ponadto przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że obaj chłopcy byli także pod działaniem środków odurzających. Została od nich pobrana krew.

Nastolatkowie przyznali, że tego dnia pili wspólnie alkohol. 16-latek prowadzący samochód nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze