Pijani na drogach. Rekordzista miał prawie 3 promile

0

Wczoraj, 22 sierpnia policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej ujawnili  kierowców, którzy kierowali autem będąc pod działaniem alkoholu.

Pierwszy z kierowców do kontroli został zatrzymany około godz: 7:30 w m. Kąp gm. Giżycko. Podczas kontroli okazało się, że 54-letni kierowca jadąc Skodą prowadził auto w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania wskazał, że miał 0,4 promila alkoholu.

Drugi kierowca został zatrzymany na drodze krajowej nr 63, trasa Giżycko-Gajewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca VW passata miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast trzeci z kierowców, który okazał się rekordzistą tego dnia, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiej postawy innych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie tego zdarzenia wracali z pracy, na trasie pomiędzy miejscowościami Ranty i Heybuty gm. Wydminy zauważyli jadące przed nimi auto marki Toyota. Kierowca tego pojazdu jechał na zmianę od pobocza do osi jezdni. Świadkowie zatrzymali auto, od kierowcy było czuć silną woń alkoholu. Uniemożliwiając dalszą jazdę odebrali mężczyźnie klucze i powiadomili policję. Po przyjeździe patrolu, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 47-latka okazało się, że miał blisko 3 promile.

Policjanci dziękują za obywatelska postawę i uniemożliwienie dalszej jazdy pijanemu kierowcy, który stwarzał poważne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego jak i innych uczestników.

Źródło: KPP Giżycko

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze