Od piątku do niedzieli policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. Inny kierowca w terenie zabudowanym przekroczył znacznie prędkość co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy i postępowaniem mandatowym, jeszcze inny kierowca wjechał do przydrożnego rowu.

Dd piątku (23.06.2017 r.) w ręce mundurowych wpadło dwóch kierowców, którzy wsiedli po alkoholu za kierownicę. Pierwszy z nich, 36-letni mieszkaniec Giżycka, kierował oplem mając w organizmie ponad promil alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku na ulicy Kolejowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że kierowca mazdy miał w organizmie prawie pół promila. 

Natomiast w sobotę (24.06.2017 r.) przez miejscowość Mazuchówka gm. Wydminy pędził z prędkością 103 km/h kierowca vw golfa, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kontrola drogowa dla tego kierowcy zakończyła się utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

W niedzielę (25.06.2017 r.) podczas kolejnej kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili trzeciego z kierowców, który jechał na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto podczas kontroli okazało się, że miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od września 2016 roku do września 2019 roku.

Inny z kierowców jadąc oplem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi w prawo, stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło na trasie Bachorza – Canki, droga K-59. Kierowca jechał z pasażerem, który doznał rany głowy, został przewieziony do szpitala w Giżycku, gdzie pozostał na obserwacji. Kierowca opla nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze