Pijani kierowcy zatrzymani podczas weekendu

1

Trzy interwencje z udziałem nietrzeźwych kierowców w miniony weekend. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu. 

W minioną sobotę (12.12) po godzinie 19:00 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Bystry ma poruszać się Audi A6, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali do kontroli drogowej 53-latka. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy gdyż kilka dni wcześniej zostało mu zatrzymane również za jazdę po alkoholu.

Ten sam samochód policjanci zauważyli na ul. Świderskiej w Giżycku dzień później (13.12). Okazało się, że kierował nim zatrzymany dzień wcześniej 53-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że kierował mając ponad pół promila.

Tego samego dnia po godzinie 20:00 policjanci dostali zgłoszenie, że z mmiejscowości Bystry w stronę Giżycka jedzie Opel Tigra i jego kierowca również może być nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca gm. Giżycko. Kierowca na widok radiowozu wysiadł z samochodu z butelką piwa w ręce i zaczął uciekać, niestety policjanci udaremnili mu ucieczką zatrzymując go po krótkim pościgu. Badanie alkomatem potwierdziło stan nietrzeźwości mężczyzny. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany a jego pojazd odholowany na policyjny parking.

Kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonim56

Już ja widzę, to ich „niezwłocznie”..