Pijani jeździli hulajnogami elektrycznymi. Dostali po 2500 zł mandatu

0

Po 2500 zł mandatu dostał 26-latek oraz jego towarzyszka, którzy nietrzeźwi i niezgodnie z przepisami poruszali się na hulajnogach elektrycznych. 

W czwartek (14.07.) około godziny 04:30 patrol jadąc ulicą Warszawską w Giżycku, zauważył jak dwie osoby, kobieta i mężczyzna na hulajnogach elektrycznych, poruszają się niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Mężczyzna w pewnym momencie wpadł w żywopłot. Kiedy policjanci podjęli interwencję wobec tych osób, okazało się, że są pod znacznym działaniem alkoholu. Ponadto mężczyzna w obecności funkcjonariuszy był arogancki i wulgarnie się zachowywał. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości potwierdziło się, że 26-latek miał ponad 2 promile alkoholu, a kobieta ponad 1 promil alkoholu – przekazują giżyccy mundurowi. 

Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie nałożyli na kobietę i mężczyznę mandat karny po 2500 złotych, dodatkowo mężczyzna otrzymał 100 złotych mandatu za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym oraz 200 złotych za naruszenie przez kierującego przepisów o korzystaniu z chodnika lub drogi dla pieszych.

Zgodnie z prawem funkcjonariusze poinformowali o prawie do odmowy przyjęcia mandatu karnego, wówczas zostanie skierowany wniosek do sądu. Zarówno kobieta i mężczyzna z tego prawa skorzystali – dodają policjanci. 

Finał jazdy w stanie nietrzeźwości hulajnogami elektrycznymi po ulicach miasta będzie miał w sądzie.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze