Wczoraj (08.11.2016) około godz. 17:30 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pielęgniarki z jednej z przychodni powiatu giżyckiego, że do ośrodka zdrowia przyszła pijana kobieta, a pod opieką ma 3-tygodniowe dziecko.

Na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji. W przychodni funkcjonariusze zastali 29-letnią kobietę oraz jej 3-tygodniowe dziecko. Od kobiety było czuć alkohol, wyraźnie chwiała się na nogach. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się, że piła alkohol. Do przychodni przyszła z maleństwem ponieważ miało katar.

Położna przebadała niemowlę i stwierdziła, że jest w dobrym stanie zdrowia oraz nic złego z nim się nie dzieje. Dziecko nie miało żadnych śladów na ciele świadczących o zaniedbaniu.

Chwilę później kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był jednoznaczny – kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie i w tym stanie sprawowała opiekę nad swoim niemowlakiem.

O zaistniałej sytuacji policjanci poinformowali pracowników socjalnych, którzy przyjechali na miejsce, celem podjęcia decyzji co do opieki nad dzieckiem. W efekcie ich interwencji niemowlakiem zajęła się babcia, a 29-latkę odwieziono do miejsca zamieszkania.

Teraz 29-latka ze swojego zachowania będzie musiała się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Giżycku.

KWP Olsztyn/(ICh/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

Patrzcie na siebie nie oceniacie innych bo tak naprawdę ich nie znacie nigdy nie popełniliście błędu nie wieże w to ,

Katey

Jak czytam, łatwo przychodzi nam ocenianie innych, tylko po co , żeby poczuć się lepszym-nie oceniajmy ,żebyśmy sami nie byli sądzeni.

życzliwa

To są właśnie poj…ni ludzie co siedzą i liczą sąsiadom pieniądze, co kto i ile?!!Zdarzyło się – a tu od razu opinia jak taka matka może mieć dzieci!!!Zajac się swoim guwnem a nie sąsiadki

Anonimowo

śmieszni jesteście. Przyczepiliście się tego 500+ jak rzep a tu przecież nie o pieniądze chodzi a o dobro dziecka. Czy ktoś zapytał dlaczego była pijana? Czy wszystko w porządku? gdzie była rodzina gdy ona opiekowała się pijana dzieckiem? I czy do stworzenia dziecka nie jest potrzebny facet?

dreyfus

Byla pijana, bo napila sie alkoholu. Kogo ty chcesz rozgrzeszac??? Pijaną matkę niemowlęcia? Na stos!!!