Wczoraj (08.11.2016) około godz. 17:30 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pielęgniarki z jednej z przychodni powiatu giżyckiego, że do ośrodka zdrowia przyszła pijana kobieta, a pod opieką ma 3-tygodniowe dziecko.

Na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji. W przychodni funkcjonariusze zastali 29-letnią kobietę oraz jej 3-tygodniowe dziecko. Od kobiety było czuć alkohol, wyraźnie chwiała się na nogach. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się, że piła alkohol. Do przychodni przyszła z maleństwem ponieważ miało katar.

Położna przebadała niemowlę i stwierdziła, że jest w dobrym stanie zdrowia oraz nic złego z nim się nie dzieje. Dziecko nie miało żadnych śladów na ciele świadczących o zaniedbaniu.

Chwilę później kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był jednoznaczny – kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie i w tym stanie sprawowała opiekę nad swoim niemowlakiem.

O zaistniałej sytuacji policjanci poinformowali pracowników socjalnych, którzy przyjechali na miejsce, celem podjęcia decyzji co do opieki nad dzieckiem. W efekcie ich interwencji niemowlakiem zajęła się babcia, a 29-latkę odwieziono do miejsca zamieszkania.

Teraz 29-latka ze swojego zachowania będzie musiała się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Giżycku.

KWP Olsztyn/(ICh/TM)

15 KOMENTARZE

 1. Jak czytam, łatwo przychodzi nam ocenianie innych, tylko po co , żeby poczuć się lepszym-nie oceniajmy ,żebyśmy sami nie byli sądzeni.

 2. To są właśnie poj…ni ludzie co siedzą i liczą sąsiadom pieniądze, co kto i ile?!!Zdarzyło się – a tu od razu opinia jak taka matka może mieć dzieci!!!Zajac się swoim guwnem a nie sąsiadki

 3. śmieszni jesteście. Przyczepiliście się tego 500+ jak rzep a tu przecież nie o pieniądze chodzi a o dobro dziecka. Czy ktoś zapytał dlaczego była pijana? Czy wszystko w porządku? gdzie była rodzina gdy ona opiekowała się pijana dzieckiem? I czy do stworzenia dziecka nie jest potrzebny facet?

 4. Mieszkam w małej miejscowości nieopodal Giżycka. Tutaj najlepiej widać na co beneficjenci programu 500 plus przeznaczają pieniądze. Są rodziny, które z lenistwa nie pracowały i zyły na zasiłkach z GOPS. W chwili obecnej niektórzy z nich dzieki programowi 500 plus dostają miesiącznie nawet 3000 zł. Na takie pieniądze trzeba się cięzko napracować bo nikt mi ich nie da, ja nawet tyle nie zarobię bo niby gdzie? Od razu mówię, że program 500 plus był w sumie dobrym gestem żeby pomóc tym biednym dzieciom. Ale gdy widzę, jak rodzice tych dzieci wydają pieniądze na wyjazdy taxi do Giżycka po zakupy, na zwiększone zakupi papierosów i alkoholu. A dzieci?? jasne też im rodzice kupują, tony czipsów i słodyczy. Więc ja pytam czy taki jest cel tej pomocy? Część z tych ludzi nie potrafi być odpowiedzialna za siebie a co dopiero za dzieci. takie sumy pieniędzy tylko przewracają im w głowach i skutecznie zniechęcają do bezrobocia, bo po co mają pracować? Przykre ale prawdziwe

 5. Każdemu zdarza sie chwila słabości. Nie popieram takiego zachowania ale skoro dba o dziecko, poszła zatroskana z nim do lekarza i ogólnie niemowlak jest zaniebany to okej. Po co sąd od razu – wystarczy jakieś pouczenie czy co… W niektórych kulturach picie alkoholu jest codziennym rytuałem, nie patologicznym, a dzieciom nie dzieje się krzywda.

   • Niestety nie. Akurat ja trafiłam do grupy osób, które cięzko pracują i płaca podatki żeby “mama” mogła dostać 500 plus i mieć 2 promile

    • No to się bardzo myslisz moja droga, bo ta mama nie dostawała 500+, ale przecież ty wiesz najlepiej i jesteś tak świetnie poinformowana, że wyrażasz swoją opinię zupełnie nie znając faktów. Domyślam się, że tak ciężko pracujesz jako jasnowidz, hmm?

 6. Brawo! 2 promile,opiekuje się dzieckiem ale jest świadoma, że trzeba iśc do lekarza! Jak taka osoba może mieć dziecko? opiekowac się nim sama w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here