Wczoraj (31.01.2017 r.) kilka minut po godzinie 21:00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Wojska Polskiego w Giżycku.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze w rozmowie ze świadkiem ustalili, że kierująca toyotą avensis wykonując manewr cofania najechała na prawidłowo zaparkowany fiat stilo. Funkcjonariusze przebadali kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierująca toyotą ma prawie pół promila alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy kategorii B.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, w zaparkowanym aucie nikogo nie było. Oba auta uległy niewielkim uszkodzeniom.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, 29-latce grozi kara aresztu albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto kobieta poniesie również konsekwencje za spowodowanie kolizji.
Również tego samego dnia o godzinie 19:00 w miejscowości Kalinowo gm. Giżycko patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego hondą. Podczas kontroli okazało się, że 23 – letni kierowca posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Giżycku, zakaz ten obowiązywał od dnia 23 grudnia 2016 r.

Ponadto, kierowca nie dopełnił obowiązku i pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze