W niedzielę (02.10.2016) policjanci z ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Prowadzona przez kobietę toyota, na ulicy Przemysłowej w Ełku przekroczyła dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że 31-letnia mieszkanka gminy Prostki jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kobieta samochodem przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 4 i 10 lat. Razem z nimi podróżował również ojciec dzieci, który także był pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo, po sprawdzeniu danych kobiety w policyjnych systemach okazało się, że 31-latka w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Policjanci uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę, a dzieci przekazali pod opiekę wskazanej przez rodziców osoby. Teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2. Kobieta odpowie również za popełnione wykroczenia, a o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony także sąd rodzinny i nieletnich.

KWP Olsztyn/(AJ/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze