Pies służbowy pomógł znaleźć blisko kilogram amfetaminy. 28-letni mieszkaniec gminy Giżycko trafił do aresztu

4

Giżyccy kryminalni zatrzymali 28-latka, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Miejsce, gdzie były schowane, pomógł wskazać policyjny pies służbowy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przeprowadzili skuteczną akcję w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy Giżycko może posiadać narkotyki.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością mefedronu, tabletkę ecstasy w pudełku po zapałkach oraz środki odurzające w postaci żywicy konopii. Do przeszukania pozostałej części posesji wykorzystano psa służbowego specjalizującego się w wyszukiwaniu narkotyków. Na widok podjętego przez psa tropu, 28-latek podjął próbę ucieczki, jednak szybko został zatrzymany. Na przeszukanym terenie znaleziono i zabezpieczono dodatkowo blisko kilogram amfetaminy, wagę elektroniczną oraz torebki foliowe z zapięciem strunowym – przekazują mundurowi. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Jak się okazało, 28-latek był już karany za podobne przestępstwa i zarzucany mu czyn popełnił w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Giżycku na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

Zabezpieczone środki odurzające/ fot. KPP Giżycko

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Enter the Ninja

Kolejny odstrzelony, nic się nie dzieje bez powodu i pozdrowienia od Dominika, to za afery jesteście czyszczeni oraz pomówienia. Pozdrawiam Kamila, same układy z nim nie wystarczą. Oni nie chcąc pracują dla mnie.

Emka

Wychodzi na to, że co drugi znajomy musi coś wciągać skoro tyle tego sprzedają

Sie wie

Blisko prawdy.

FRRRYTYTYTYY

No kuuuurkaczki. Jak tu na pięć osób siedem walii