Pies może zostać honorowym dawcą krwi. W zamian dostaje worek karmy

0

Pies czy kot może zostać dawcą krwi i ratować życie innym zwierzętom. W sobotę w Ożarowie Mazowieckim odbył się Wielki Piknik Krwiodawstwa, podczas którego także zwierzaki mogły oddawać krew.

Aby pies mógł zostać honorowym dawcą, podobnie jak człowiek musi spełnić odpowiednie wymagania: być zdrowym i mieć od 10 miesięcy do 7 lat (w przypadku ras olbrzymich minimalny wiek to 12-14 miesięcy); musi też mieć odpowiednią wagę – powyżej 26 kg. Powinien być regularnie odrobaczany i szczepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz zabezpieczony przed pchłami i kleszczami.

Na stronie weterynaryjnego banku krwi właściciele zwierząt mogą znaleźć szczegółowe informacje dotyczące donacji psów czy kotów. Są tam także porady, jak przygotować zwierzę do oddania krwi.

Zwierzaki mogą bezpiecznie oddawać krew raz w miesiącu. W zamian mają darmowe badania, oznaczoną grupę krwi; otrzymują także worek wysokoenergetycznej karmy, czerwoną chustkę z napisem „Ratuję Życie” i identyfikator – czerwone serduszko z danymi i indywidualnym numerem (wprowadzonym do weterynaryjnej bazy danych, co umożliwia kontakt z właścicielem w razie zaginięcia).

Źródło: www.kurier.pap.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze