11 stycznia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat Siena, w którym ujawniono marihuanę.

W godzinach nocnych w okolicy Biskupca funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Fiat Siena, którym podróżowało 2 mężczyzn. W trakcie kontroli drogowej, pies służbowy  „Gaspar” z PSG w Bezledach (do wyszukiwania narkotyków) zaczął dziwnie się zachowywać przy schowku od strony pasażera. Okazało się, że 38-latkowie mają w aucie marihuanę.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SG wraz z czworonożnym podopiecznym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze mężczyzn.

W powiecie bartoszyckim, na posesji jednego z podróżnych pies wskazał miejsce ukrycia marihuany. Okazało się, że w pomieszczeniu do przechowywania drewna ukryty był karton po butach, a w nim ponad 238 gramów marihuany o szacunkowej wartości 7 tys. zł. U drugiego mężczyzny, mieszkańca powiatu kętrzyńskiego również niezawodny węch Gaspara wskazał zawinięte w foliowy woreczek tabletki w kształcie serca z wyżłobioną buźką. Okazało się, że są to tabletki extazy (pochodna amfetaminy) w ilości 95 sztuk o łącznej wadze prawie 19 gramów i szacunkowej wartości 600 zł.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze