Pierwszy weekend wakacji na drogach powiatu giżyckiego

0

Za nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie na drogach powiatu giżyckiego policjanci odnotowali 52 naruszenia przepisów ruchu drogowego.

24 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym kierowca mazdy, który jechał przez miejscowość Świdry (gmina Giżycko) z prędkością 101 km/h na ograniczeniu do 50 km/h oraz kierowca bmw, który przez miejscowość Konopki Wielkie (gmina Miłki) jechał z prędkością również 101 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowcy, mieszkańcy Lubartowa i Giżycka zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1500 złotych, policjanci zatrzymali im prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

1 kierowca wyprzedzał w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniu i za znakiem „zakazu wyprzedzania”. Natomiast 4 kierowców otrzymało mandaty karne w wysokości po 100 złotych i po 2 punkty karne za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca, który został zatrzymany w miejscowości Kruklanki. 38-latek „wydmuchał” blisko 2 promile alkoholu. Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku, zachowanie kierowcy wskazywało, że jest pod działaniem alkoholu. Ten kierowca „wydmuchał” 1 promil alkoholu. Teraz wytłumaczy swoje zachowanie przed sądem. Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze