Policyjne działania „Bezpieczne ferie” to nie tylko promowanie dobrych postaw w ruchu drogowym. To także egzekwowanie przepisów i stanowcze reagowanie na ich łamanie. Już podczas pierwszego weekendu ferii na Warmii i Mazurach, niektórzy kierowcy przekonali się o tym, że wobec tych, którzy za nic mają zasady bezpieczeństwa policjanci nie mają pobłażania.

Węgorzewo: 21-latek nie myślał o prędkości i stracił prawo jazdy

W piątek (20.01.2016) policjanci z węgorzewskiej drogówki, pełniąc służbę w miejscowości Ogonki, zauważyli szybko nadjeżdżający samochód. Wykonany pomiar wykazał, że kierowca volkswagena poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą 100 km/h. Siedzący za kierownicą 21-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego został zatrzymany do kontroli i za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy na 3 miesiące.

Olsztyn: 21-latek „myślał, że tam jest przejazd”, a były tylko tory

Mandatem karnym dla 21-letniego kierowcy hyundaya zakończyła się policyjna interwencja przy ul. 1 mają w Olsztynie. W sobotę około godz. 22:30 oficer dyżurny otrzymał informację o aucie, które stoi w poprzek torów kolejowych. Jak ustalili wysłani tam policjanci, 21-letni kierowca jadąc ulicą 1- Maja w stronę skrzyżowania z ul. Partyzantów, nie dostosował prędkości do warunków jazdy, uderzył w ogrodzenie, przebił siatkę i wjechał na tory kolejowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nie było również potrzeby wstrzymywania ruchu pociągów. Młody mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że nie zna dobrze miasta i myślał, że tam, gdzie jedzie znajduje się przejazd kolejowy. 21- latek został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Pisz: Ofiara śmiertelna zderzenia osobówki z busem

W piątek po godz. 14:00 na trasie Pisz – Wiartel doszło do wypadku, w którym osobowe Audi A4 czołowo zderzyło się z samochodem dostawczym. Niestety kierowca audi poniósł śmierć na miejscu, a dwoje pasażerów tego auta zostało w stanie ciężkim przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Piszu. Kierowca busa przytomy (i jak wykazało badanie – trzeźwy) został przewieziony do szpitala na badania. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Mrągowo: Pieszy bez odblasków potrącony na środku jezdni

W piątek po godz. 17:00 mrągowscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego. Jak wstępnie ustalili na miejscu zdarzenia, kierujący VW Transporterem 37-latek, jadąc z Mikołajek w kierunku Mrągowa, w miejscowości Kosewo najechał na idącego w tym samym kierunku pieszego. Jak powiedział policjantom kierowca (trzeźwy), pieszy szedł bez elementów odblaskowych na sobie, środkiem prawego pasa ruchu, w obszarze zabudowanym lecz w miejscu pozbawionym oświetlenia.66-letni pieszy z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Mrągowie. Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Kętrzyn: Wiózł pasażerów, popełnił szereg wykroczeń – stracił prawo jazdy

Policjanci z kętrzyńskiego Zespołu Ruchu Drogowego interweniowali wobec kierowcy busa, który to w miejscowości Łankiejmy w gminie Korsze, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał o blisko 50 km/h za szybko km/h, wyprzedzał przy tym inny pojazd lekceważąc znaki drogowe – zakaz wyprzedzania oraz linię podwójną ciągłą. Kierowca pojazdu marki Renault Trafic jadąc z nadmierna prędkością zdawał się nie zwracać uwagi na znaki ostrzegające o ostrych zakrętach i nie przejmował się tym, że droga była oblodzona i padał deszcz. Kierowca busa początkowo nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez policjantów. Jakby tego było mało, to w miejscowości Łabędnik wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci doprowadzili do zatrzymania się auta w Łabędniku Małym. Skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Mężczyzna w pojeździe przewoził pięciu pasażerów, którzy policjantom powiedzieli, że podczas szaleńczej jazdy ich kierowcy spali. Kierowca busa za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym wkrótce stanie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przesłane do sądu.

Źródło: KWP Olsztyn (AB/ID/BM/AF/EP/MP/KN/JK/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze