Pierwsze promesy na zakup nowych pojazdów pożarniczych trafiły do jednostek OSP na Warmii i Mazurach

0
Uroczysta zbiórka w Wydminach

Jedenaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa warmińsko-mazurskiego odebrało promesy na zakup nowych samochodów pożarniczych.

Zgodnie z ogłoszonym 22 lutego br. programem rządowego wsparcia jednostek OSP, do strażaków ochotników w całym kraju trafi 675 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Na Warmię i Mazury zakupionych będzie aż 31 tego typu pojazdów.

I tak 28 marca odbyły się uroczyste zbiórki, na których z rąk między innymi parlamentarzystów, podsekretarza stanu w MSWiA, wojewody, komendanta wojewódzkiego PSP pierwsze Ochotnicze Straże Pożarne z naszego regionu otrzymały promesy.

Na zbiórce w Lipowcu promesy trafiły do OSP z powiatów: szczycieńskiego – OSP Lipowiec, Romany i Szczytno. Powiatu nidzickiego: OSP Nowa Wieś Wielka, a także z pow. olsztyńskiego: OSP Kwiecewo i Mątki oraz z pow. mrągowskiego: OSP Krutyń i Warpuny.

W Wydminach (pow. giżycki) miejscowej OSP oficjalnie przekazano nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a promesę na zakup pojazdu pożarniczego odebrała OSP Kruklanki.

Podczas węgorzewskiej uroczystości promesę otrzymali druhowie z OSP Budry, a w Srokowie (pow. kętrzyński) odebrali taki dokument strażacy z OSP Reszel.

Ponadto podczas zbiórki w Srokowie OSP Korsze i Barciany odebrały używane samochody pożarnicze, które pochodziły z zasobów komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie, a OSP Srokowo i Jegławki otrzymały sprzęt pożarniczy. Przy okazji uroczystości druhom seniorom z regionu zgodnie z ustawą o OSP wręczono decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego.

Do warmińsko-mazurskich strażaków ochotników w tym roku trafi 31 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Kwota zakupu pojazdów wyniesie 22,5 miliona złotych, a dofinansowanie tego zadania z budżetu państwa to ponad 14 milionów zł. Dziś przekazano promesy jedenastu jednostkom OSP na kwotę blisko 7 milionów zł.

Opracowanie/zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze