Pierwsze miesiące 2021 roku i rekordowy przemyt

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości blisko 25 mln zł. To o 20 mln zł więcej niż w minionych 5-miesiącach ubiegłego roku. Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo aż 21 mln zł stanowiła krajanka tytoniowa.

Zdeponowano prawie 2 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości  blisko 1,5 mln zł. Na polski rynek nie trafią również narkotyki o czarnorynkowej wartości 2,4 mln zł, które zabezpieczyli funkcjonariusze W-MOSG w trakcie działań.

W pierwszych miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodowe grupy przestępcze, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów oraz ujawnili przydomowe hurtownie.

W tym roku na Warmii i Mazurach coraz częściej funkcjonariusze SG ujawniają białoruskie papierosy, a nawet pojawiły się turkmeńskie. W nielegalne biznesy zamieszane były osoby z naszego regionu, z całej Polski i również z Europy.

Produkują, przewożą i zajmują się dalszą dystrybucją, nie tylko „koledzy po fachu”, ale  całe rodziny. Tak było w przypadku ojca i dwóch córek. To oni pod pretekstem wożenia torfu, wozili nielegalne białoruskie papierosy.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu, zarówno na Warmii i Mazurach,  jak i na terenie całego kraju doprowadziły do postawienia przed sądem członków zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również osoby przewożące i handlujące tytoniem, czy nielegalnymi papierosami.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze