Pierścionek to nie tylko stylowy dodatek, ale przedmiot, który decyduje o komforcie codziennych czynności. Na przykład pierścionki z masywnymi inkrustacjami mogą przeszkadzać w pisaniu na klawiaturze. Jeśli na dodatek jest źle dobrany rozmiar, pierścionek będzie zwisał na palcu i powodował dyskomfort. W takim przypadku jedynym wyjściem jest odłożenie go na półkę.

Dlaczego wybór właściwego rozmiaru pierścionka jest tak ważny?

Bez względu na to, jak bardzo podoba się pierścień, nie jest satysfakcjonujący, jeśli ściska palec. Ręka jest stale podrażniona. Ważny jest także aspekt medyczny. Zbyt ciasna obrączka uciska żyłę, przez co dopływ krwi do palca jest utrudniony. W późniejszym okresie mogą z tego powodu wystąpić problemy ze stawami.

Co muszę wiedzieć, aby wybrać właściwy rozmiar pierścionka?

Istnieje kilka kryteriów, które pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar dla tak pięknego przedmiotu, jakim jest złoty pierścionek: szczególna budowa palców (istotną rolę odgrywa grubość, długość i obecność wyraźnych paliczków na palcach); Szerokość pierścienia. Ta cecha jest ściśle związana z długością palców. Wąski pierścionek wygląda nieodpowiednio na wydłużonych, smukłych palcach.

Jak samodzielnie dobrać rozmiar pierścionka?

Przyrządy do sprawdzania palców lub „przymiary palcowe” są dostępne w sklepach. Urządzenie to umożliwia określenie rozmiaru danego palca w ciągu kilku minut. Jeśli wybierasz pierścionek w domu lub zamawiasz go przez Internet, możesz skorzystać z prostej procedury obliczeniowej.

Wyobraź sobie, że nie możesz zamówić pierścionka w odpowiednim rozmiarze. Pierwszym problemem, który może się pojawić, jest problem emocjonalny. Pierścionek ma bardzo ładny, prosty wzór i dobrze się w nim czujesz. Jednak z powodu złego rozmiaru trzeba go odesłać, co z pewnością zepsuje Ci humor.

Załóżmy, że podoba Ci się pierścionek, ale nie jest to zwykły pierścionek, lecz raczej wymyślny pierścionek z wieloma inkrustacjami. Albo jest to pierścień o dziwnym kształcie. Jedynym sposobem na sprawdzenie, czy jest wygodny, jest noszenie biżuterii w odpowiednim rozmiarze.

Jak w warunkach domowych określić rozmiar pierścionka?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup pierścionka, ale nie wiesz, jak prawidłowo dobrać jego rozmiar, możesz skorzystać z przydatnych narzędzi. Wystarczy kilka minut poszukiwań i już masz domowy odpowiednik „przymiaru palcowego” ze sklepu jubilerskiego.

Najpierw znajdź w domu przedmiot, który możesz owinąć wokół palca. Może to być cokolwiek. Na przykład sznurek, szpagat, wstążka, papier, cienka elastyczna taśma.

Owiń giętki przedmiot wokół palca. Należy pamiętać, że przedmiot musi owijać się wokół miejsca, w którym planuje się nosić pierścionek. Jeśli chcesz nosić biżuterię bliżej dłoni, powinieneś owinąć sznurek w tym miejscu. Uformowany obwód powinien przylegać do palca na tyle ściśle, aby nie spadał z niego. Nić nie może ciągnąć się za palec.

Podczas zdejmowania pierścienia nie powinien on zakleszczać się na paliczkach. Jest to szczególnie ważne dla osób, których stawy różnią się grubością od palca. Procedurę „zakładania” należy wykonać kilka razy. Upewnij się, że ten rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni. Popraw miejsce zamknięcia koronki, a następnie przetnij nitkę;

Umieść przeciętą nitkę na stole i wyprostuj ją. Jeśli nić nie leży płasko, spróbuj naciągnąć ją palcami jednej ręki, tak aby ogonki nici wystawały nieco poza krawędzie palców. Użyj linijki, centymetra lub zwiń taśmę mierniczą. Zapisz otrzymaną liczbę.

Użyj kalkulatora lub aplikacji o tej samej nazwie na swoim smartfonie. Wprowadź żądaną długość i podziel ją przez 3,14 (jest to liczba „pi”, oznaczająca stosunek długości do obwodu). Otrzymana w ten sposób liczba będzie oznaczać Twój rozmiar.

Złote pierścionki z diamentami znajdziesz na https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Kategorie_Zlote-pierscionki_Z-diamentami-345.html

(artykuł partnerski)

Reklama