Pięć wypadków z udziałem motocyklistów w powiecie giżyckim

0

Słoneczna aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Podróżując pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

Z zapisu danych policyjnych wynika, że podczas minionego weekendu na drogach powiatu giżyckiego doszło do 5 zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

I tak w miniony piątek (18.05.2018 r.) w Giżycku na ulicy Obwodowej przed samym rondem, gdzie stał już pojazd ciężarowy z naczepą, kierujący motocyklem nie zastosował się do obowiązujących przepisów i zasad ostrożności, wyjechał z prawej strony naczepy chcąc w ten sposób wyminąć pojazd. Efektem takiego manewru było przewrócenie się motocyklisty na jezdnię.

Natomiast w niedzielę, 20 maja doszło aż do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w m. Bystry gmina Giżycko. Tam motocyklista jadący z pasażerką nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na jego tył. Siła uderzenia była tak dużą, że audi przesunęło się i uderzyło w stojącego przed przejściem dla pieszych lexusa. Motocyklista wraz z pasażerką zostali przewiezieni do szpitala w Giżycku, gdzie po konsultacji okazało się, że mężczyzna doznał urazu twarzoczaszki, a kobieta doznała urazu ręki. Drugie zdarzenie miało miejsce w Giżycku na skrzyżowaniu ulicy Nowogródzkiej z ulicą Rolniczą. Kierujący oplem corsa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Motocyklista doznał urazu nogi i trafił do szpitala.

W poniedziałek, 21 maja kilka minut po godz: 22:00 w Giżycku na ulicy Białostockiej kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia dwóch motorów. Ponad to kierujący mercedesem nie zareagował, nie wezwał pomocy i oddalił się z miejsca wypadku. 28-letni motocykliści trafili do szpitala w Giżycku. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że jeden z nich doznał złamania kości miednicy, a drugi z motocyklistów miał obrażenia głowy.

Ostrożności również zabrakło kierującemu audi, który w m. Kamionki gmina Giżycko w dniu wczorajszym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego motocyklisty. Doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca tego zdarzenia został ukaranym mandatem karnym.

Teraz śledczy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności  zdarzeń na drodze, gdzie zarówno sprawcami jak i pokrzywdzonym zostali motocykliści.

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze