Pędził 116 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

0

Niestety na naszych drogach wciąż jest wielu kierowców, którzy łamią prawo. Tylko w ubiegłym roku na terenie powiatu giżyckiego policjanci ujawnili 148 przypadków naruszeń przepisów dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Pięć lat temu weszły w życie przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Mowa między innymi o zatrzymaniu uprawnień do kierowania w przypadku przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Wówczas prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli osoba ta w dalszym ciągu prowadzić będzie pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

W 2019 roku policjanci giżyckiej drogówki ujawnili 148 naruszeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Wczoraj (19.05.2020r.) około godziny 20:30 w miejscowości Spytkowo gm. Giżycko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym BMW. Przyczyna kontroli – nadmierna prędkość. Na tzw. „pięćdziesiątce” kierowca jechał z prędkością 116 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny i punkty karne.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze