Pędził 110 km/h ul. Obwodową. Stracił prawo jazdy

4

Kierowca w Giżycku ulicą Obwodową pędził samochodem z prędkością 110 km/h. Tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, która w tym miejscu wynosi do 50 km/h. 

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego giżyckiej komendy zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki opel. Pomiar prędkości pokazał, że kierowca jechał 110 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca szybko został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że autem kieruje 49-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 60 km/h stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także został ukarany 400 złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować autem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy.

Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Twoja stara
Twoja stara
29 lipca 2019 21:08

stoja i suszą pojebani, postawcie pare znakow a nie tylko zarabiać chcecie. Ostatnio jeden wziął łapówkę. Smiech na sali…

Darek
Darek
29 lipca 2019 14:33

Gdyby komuś zależało na tym by turyści jeździli 50 km/h to wystarczyłoby postawić pare znaków 50 , a tak to myślą że są na prawdziwej obwodnicy a nie na atrapie obwodnicy .
Ale zaraz zaraz – gdzie by wtedy milicja mogłaby się wykazać wynikiem.?

Luka
Luka
29 lipca 2019 13:58

Żałosne

Jola
Jola
29 lipca 2019 13:13

Brawo!!!karać bezwzględnie takich lekkomyślnych kierowców,myśli że jak nie jest u siebie to nie obowiązują go zasady ruchu drogowego