Para zatrzymała pijanego kierowcę

0

Godną postawą wykazała się para, która zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Zajechali mu drogę i zabrali kluczyki, aby nie mógł dalej jechać. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

W poniedziałek (11.02.2019) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku został powiadomiony, że w miejscowości Kąp gmina Giżycko świadkowie zatrzymali samochód osobowy, którego kierowca miał być nietrzeźwy. Zgłaszających zaniepokoił sposób jazdy kierującego. Jadący przed nimi samochód łapał pobocza i jechał całą szerokością jezdni, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kobieta i mężczyzna podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, postanowili go zatrzymać. Para zajechała drogę kierowcy i doprowadziła do zatrzymania auta, po czym odebrała mu kluczyki, aby uniemożliwić dalszą jazdę. 

Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez giżyckich funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia świadków. Jak się okazało, 30-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto ustalono, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 30 -latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz kara pieniężna. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień. 

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze