Wczoraj na terenie jednej ze szkół powiatu węgorzewskiego doszło do wypadku w pracy. Kobieta pośliznęła się na lodzie i upadła. Upadek był tak niefortunny, że poszkodowana z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do Szpitala w Giżycku.

W związku z sezonem zimowym policja przypomina o obowiązku odśnieżania chodników, posesji i dachów. Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego nieruchomości. W przeciwnym razie grozi mu kara grzywny. Odgarnięty śnieg musi składować w miejscu, w którym nie powodowałby zakłócenia w ruchu pieszych i samochodów.  Właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać chodnika wówczas, gdy nie przylega on bezpośrednio do nieruchomości, lecz dzieli go od niej pas trawnika. Wtedy obowiązek usuwania z niego śniegu ciąży na gminie.

Ponadto właściciel, użytkownik wieczysty, jednostka organizacyjna, a także zarządca  nieruchomości musi odśnieżyć i zlikwidować lód z bramy i podwórza posesji, a także usunąć sople i zwały śniegu z dachu budynku i zabudowań gospodarczych znajdujących się na jego terenie.

KWP Olsztyn (af/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
XXX

pamietajmy-o-obowiazku-odsniezania-dachow-chodnikow-i-posesji ULIC ULIC NASZEGO MIASTA:) PZD