Oszustwo na “BLIK-a”. Mieszkanka Giżycka straciła 2000 złotych

9
Reklama

Użytkownicy BLIK-a muszą wzmóc czujność i z rozwagą reagować na wszelkie wezwania do zapłaty. W czwartek (08.10), policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą “na BLIK-a”.

Mieszkanka Giżycka poinformowała policjantów, że ktoś włamał się na konto na portalu społecznościowym jej koleżanki, a następnie podszywając się pod nią skontaktował się poprzez komunikator i poprosił o szybką pożyczkę pieniędzy i udostępnienie kodu BLIK. Oszust tłumaczył, że potrzebuje opłacić zamówioną przesyłkę.

Pokrzywdzona nie weryfikując z kim tak naprawdę ma do czynienia, przekazała kody oszustowi. W ten sposób doprowadził ją do utraty 2 tysięcy złotych.

Oszustwo metodą na BLIK polega na włamaniu się i przejęciu konta na portalu społecznościowym oraz proszeniu za pomocą komunikatora znajomych właściciela konta o udostępnienie kodu BLIK. Osoba logując się do swojego banku, musi wygenerować w aplikacji kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”.

Niestety w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można już cofnąć, gdyż przestępca od razu wpisuje podany kod BLIK w bankomacie i wypłaca z niego pieniądze. Co prawda, właściciel konta musi potwierdzić transakcję, ale robi to wierząc, że pomaga swojemu znajomemu, który znalazł się w potrzebie.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
westt
westt
10 października 2020 07:48

Następna naiwna . No cóż za głupotę się płaci !.

Koto
Koto
10 października 2020 01:18

Mialem taka sama sytuacje ale kaplem sie odrazu zenktos sie podszyl pod kolezanke. Sprawa byla zgloszona na policje i nic z tym nie zrobili sprawca nie znalezony i umorzyli. To pewnie ten sam typek.

pytanie
pytanie
9 października 2020 17:03

Ja z innej beczki. Przeczytałem dzisiaj miesięcznik “Moje Giżycko” i musze szczerze powiedzieć, że za redaktora Bogusława było to duże lepsze wydawnictwo. Takie jest moje odczucie. Czy ktoś moze mnie oświecić dlaczego mój ulubiony dziennikarz nie radaguje już MG?

odpowiedz
odpowiedz
odpowiedział na komentarz  pytanie
9 października 2020 18:21

Może popadł w niełaskę Pana W? tam tak jest, dobrze to dobrze, coś nie tak i wylatujesz

lokalny malkontent
lokalny malkontent
odpowiedział na komentarz  pytanie
11 października 2020 18:55

A to to jeszcze wychodzi?

zigi
zigi
odpowiedział na komentarz  lokalny malkontent
11 października 2020 20:46

coś tam jeszcze wydają, ale kto to teraz redaguje to pojęcie nie mam

rikardo
rikardo
9 października 2020 14:03

No ja bym koledze 2 tysiaki przez neta nie pożyczył. Jakby chciał to zapraszam, pożyczę i spiszemy jakąś umowę przy tej kwocie. Proste