Oszustwa bitcoinowe na Warmii i Mazurach. Z konta dwóch osób zniknęło ponad 100 tys. zł

1

Są kreatywni i bezwzględni. Mowa o oszustach posługujących się metodami socjotechniki. Ich sposoby ciągle ewoluują, a ofiarami manipulacji padają zarówno seniorzy, jak i młode osoby.

Tylko wczoraj w województwie warmińsko-mazurskim oszukano dwie osoby, które przez jedno kliknięcie komputerową myszką straciły ponad 100 000 złotych.

Mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński stracił blisko 50 000 zł. Otrzymał telefon od kobiety podającą się za pracownika instytucji finansowej i poinformowała go o wygenerowanym zysku w krypto walucie Bitcoin  wartości 37 000 zł, jedyne co musi zrobić to na chwilę przelać swoje pieniądze na wskazane konto  techniczne celem autoryzacji i po chwili otrzyma zwrot pieniędzy i wygenerowany zysk. Kobieta namówiła pokrzywdzonego, aby wszedł na swoje konto i przekazał do niego dostęp przez program do zdalnego łączenia i w ten sposób sama zmieniła limity przelewów i przelała pieniądze na swoje konto.

Tego samego dnia olsztyńscy policjanci otrzymali podobne zgłoszenie. Tym razem 39-latek nawiązał kontakt z przedstawicielem witryny oferującej inwestycje w kryptowaluty. Mężczyzna najpierw przesłał skan swojej karty bankowej oraz dowodu osobistego, a następnie w celu rzekomego pomnożenia pieniędzy zainstalował specjalną aplikację na swoim komputerze. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do konta pokrzywdzonego. Po kilku dniach 39-latek zorientował się, że z jego rachunku bankowego zniknęło ponad 60 tysięcy złotych.

Źródło: KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
DzikiZachód

Głupich nie sieja sami się rodzą ,można powtarzać milion razy nie wysyłaj żadnych pieniędzy na cudze konta alei tak nie dociera . Chciwość nie popłaca !