Oszukali seniora metodą „na policjanta”. Mieszkaniec powiatu oddał oszustowi 63 tys. złotych

4

Oszuści znowu atakują. Tym razem 85-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego został oszukany metodą „na policjanta”. Senior osobiście przekazał oszustom ponad 63 tysiące złotych. Policja apeluje do mieszkańców powiatu giżyckiego – NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!

85-latek, który zgłosił się w poniedziałek (25 września) do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, poinformował, że w godzinach popołudniowych na jego telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta i mężczyzna.

Kobieta podająca się za córkę powiedziała, że spowodowała wypadek. Natomiast mężczyzna, „rzekomy policjant”, potwierdził zdarzenie i oświadczył, że potrzebne są pieniądze, które zostaną przekazane pokrzywdzonemu.

Zgodnie z przekazanymi instrukcjami 85-latek przygotował pieniądze i przekazał je obcemu mężczyźnie, który zgłosił się po nie w miejscu zamieszkania seniora.

Niestety, mimo licznych i częstych policyjnych komunikatów, kampanii społecznych i zaangażowania różnych instytucji i mediów w nagłaśnianie kolejnych spraw, seniorzy nadal padają ofiarami oszustów. Dlatego tak ważne jest to, aby z nimi rozmawiać i przypominać, w jaki sposób działają przestępcy.

(PTS, źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
westt

Przecież państwo z dykty nic nie robi, tylko chroni złodziei i bandytów. Słyszał ktoś, aby taki oszust został złapany i ukarany odpowiednim wyrokiem, konfiskatą mienia i naprawieniem szkody.

Lukasz czego szukasz

Luuuudzie

Xyz

Ciekawe jest tylko to skąd oszuści wiedzą, że te osoby trzymają pieniądze w domu

no, proszę

Doprawdy, brak słów. Córki po głosie nie poznał? Widać dzieci się nim mało interesują. Przykre.