Oświadczenie Platformy Obywatelskiej w Powiecie Giżyckim. Sprzeciwiamy się zamknięciu województwa

12

Oświadczenie Platformy Obywatelskiej w Powiecie Giżyckim

Platforma Obywatelska Powiatu Giżyckiego oficjalnie sprzeciwia się zamknięciu województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jako jedyny region w Polsce zostaliśmy ukarani za to co działo się w górach i nad morzem. Nasi przedsiębiorcy ponieśli ogromne koszty po to aby otworzyć się na 10 dni. Hotele i pensjonaty zatowarowały się już na bieżący okres, zatrudniły nowych pracowników a dziś muszą ich zwalniać a towary wyrzucać. Oni chcą uczciwie pracować i zarabiać. Wszelkie kontrole branży wykazały, iż przestrzegają oni obowiązujących przepisów na najwyższym poziomie. Nie można tak traktować ludzi!

Ponadto warto przypomnieć, że w powiecie Giżyckim jest jeden z niższych współczynników zachorować w województwie i Polsce. Mieszkamy na terenie o bardzo niskiej gęstości zaludnienia i jednocześnie o jednym z największych współczynników bezrobocia. Nieprzemyślane decyzje Rządu doprowadzą tylko do tragedii gospodarczej regionu.

Co ważniejsze w okresie zimowym nie jesteśmy regionem najchętniej odwiedzanym przez turystów. A zostaliśmy ukarani najbardziej dotkliwie. W całym województwie tylko trzema powiatami w zachodniej  jego części mają podniesiony poziom zachorować. Czy to jest podstawa do tego, żeby zamknąć województwo. Czy nie lepiej było wprowadzić ograniczenia tylko w tych powiatach. Niestety nie widzimy tu racjonalnego działania Rządu. Chyba, że są informacje i dane o których najzwyczajniej w świecie nie informuje się mieszkańców.

Prosimy Pana Premiera Mateusza Morawieckiego o podanie podstawy prawnej na podstawie której został zamknięty region i nasi przedsiębiorcy.

Pytamy się czy podobnie jak obszary górskie nasi przedsiębiorcy zostaną objęci dodatkowym wsparciem w związku z narażeniem ich na koszty?

Z poważaniem

Paweł Grądzki

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP w Powiecie Giżyckiem

Opublikowano na zlecenie Platforma Obywatelska Powiat Giżycki. 
Redakcja GIZYCKO.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jam Ci to

Odwieczna mądrość tzw platformy. Czemu on taki głupi ?

Moje Giżycko

… ale się nie sprzeciwiacie otwieraniu granic województwa także pandemii … Jesteście z żałośni i sQńczeni w tej obłudnej trosce.

Jam Ci to

Ten z gizyckiej platformy pokazał, że nie rozumie rzeczywistości.

Anna

branża turystyczna jak zwykle narzeka ,przed pandemią ,podczas pandemii no i pewnie będzie po pandemii narzekać, zadajcie sobie pytanie wszyscy hotelarze i inni ,kto do was przyjeżdża i kiedy , więc nie bijcie piany PO tak przy okazji by zaistnieć