Ostatnie w tym roku przyjęcie żołnierzy w 4W-MBOT

0

Ponad 130 ochotników stawiło się dziś wczesnym rankiem pod jednostką 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie na szkolenie wyrównawcze, oraz pod jednostkami 41 i 42 batalionu lekkiej piechoty w Giżycku i Morągu na szkolenie podstawowe.

Dla grupy liczącej blisko 60 osób, nie była to pierwsza okazja zapoznania się koszarami, bowiem są to ochotnicy, którzy zgłosili się na szkolenie wyrównawcze.

Kandydaci w przeszłości mieli już styczność z wojskiem, ale postanowili jednak wrócić do służby wybierając formację, która pozwala łączyć dotychczasowe życie – przekazuje Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Na służbę w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zdecydował się kpr. Kacper KUCZYŃSKI „Służba godzi się ze studiami, z tokiem studiów, a moim marzeniem jest zostać zawodowym żołnierzem i tutaj mogę zyskać już jakieś doświadczenie”. Dodaje również jak ważną podjął decyzje. „Zakładając mundur, przychodząc do jednostki wojskowej raczej każdy zdaje sobie z tego sprawę po co tu jest. Żeby bronić granic Rzeczypospolitej”.

Wśród ochotników mamy, m.in. miłośników sportu, motoryzacji, nurkowania czy historii, którzy godzą to z pracą zawodową hydraulika, nauczyciela, rolnika, laboranta, kierowcy, księgowej, diagnosty samochodowego i wielu innych.

Ochotnicy podkreślają, że ten rodzaj służby można pogodzić z życiem prywatnym.

„Jest to fajny rodzaj odskoczni. Niektórzy w weekend morsują, niektórzy biegają, uprawiają jakiś sport, a niektórzy w weekend idą do wojska i robią coś dla siebie i dla tego kraju”– mówi st. szer. Kamil CYBULSKI.

Kolejna grupa blisko 80 ochotników, która w sobotę o świcie przybyła do koszar gdzie mieści się 41 i 42 batalion lekkiej piechoty to osoby, które chcą być zaangażowane w ochronę polskiej granicy, wsparcie swoich bliskich i lokalnej społeczności. Zasilają szeregi Brygady, a tym samym dają świadectwo swojego patriotyzmu. Są to głównie mieszkańcy powiatów: olsztyńskiego, szczycieńskiego, morąskiego, ostródzkiego, giżyckiego, ełckiego.

Szkolenie podstawowe, które się rozpoczęło to szkolenie w trybie mieszanym: 8 dni szkolenia będzie realizowane weekendami. Natomiast kolejne 8 dni odbędzie się ciągiem podczas „Ferii w Mundurze” czyli tzw. edycji szkolenia podstawowego, która jest idealną opcją dla wszystkich, którzy chcieliby wstąpić w nasze szeregi podczas obchodzonych ferii zimowych w naszym województwie w terminie 22 stycznia- 6 lutego – informuje Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

fot. 4WMBOT

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze