Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali mężczyznę, który organizował na Plaży Miejskiej w Giżycku grę w tzw. „ trzy kubki”.

Wczoraj (23.07.2017) około godziny 14.00 policjanci z wydziału kryminalnego miejscowej komendy zatrzymali mężczyznę, który organizował na Plaży Miejskiej w Giżycku grę w tzw. „trzy kubki”. 35-latek używając kartoników rozsypywał cukierki, a następnie osoby biorące udział w grze miały odgadnąć pod którym kartonem jest najwięcej cukierków. W ten sposób mężczyzna oszukiwał turystów. Teraz mieszkaniec Dąbrowy Górniczej za to wykroczenie odpowie przed sądem.

Giżyccy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Oszuści podczas gry „w trzy kubki” doskonale manipulują osoby uczestniczące, które nie mają żadnej szansy na zwycięstwo.

Zwykle oszuści działają w grupie. Jedna z osób zaprasza przechodniów do obstawiania za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka, bądź cukierki. Odgadnięcie kubka to wygrana postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a inne osoby grają role obserwatorów lub innych uczestników. Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zyga

W końcu! Tylko skąd biorą się naiwni i grają w te kubeczki? Ludzie przecież to ściema