W środę 26 lipca w Giżycku odbyły się „Red Bull Regaty Optymistów”, podczas których dorośli rywalizowali w klasie optimist. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, wszyscy uczestnicy przeżyli niesamowitą przygodę w żaglówkach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, a uśmiechów na mecie nie brakowało. Najlepszy był Michał Staszewski z Gdyni, który zdobył nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

Padający od rana deszcz w stolicy mazurskiej żeglugi nie odstraszył 30 pełnoletnich uczestników zapisanych na Red Bull Regaty Optymistów. Większość z nich chciała przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i znów poczuć frajdę z manewrowania tak małą łódką. Jednak tym razem, mierząc i ważąc nieco więcej. W popularnych „szufladach” zabawnych sytuacji oczywiście nie brakowało, ale każdy żeglarz dawał z siebie wszystko, by sprawnie przemieszczać się w malutkich żaglówkach. Z powodu zbliżającej się burzy, udało się rozegrać dwa biegi, a najszybszym uczestnikiem okazał się Michał Staszewski. Na drugim stopniu podium stanęła jedyna kobieta w stawce, Anna Żelazna, a na trzecim Konrad Żółtowski.

– Gdy przeczytałem o imprezie, postanowiłem zrobić sobie krótki urlop i przyjechać. Ostatni raz w optimiście pływałem 10 lat temu, więc chciałem sobie przypomnieć stare czasy, a przy okazji trochę się pościgać. Było super, choć deszcz nie ułatwiał sprawy. Czerpak bardzo mi się przydał – mówi szczęśliwy zwycięzca.

Doskonale zaprezentowała się także Anna Żelazna, jedyna kobieta na liście startowej.

–  To była przede wszystkim wielka frajda i świetna zabawa. Taki powrót do przeszłości. Mój wzrost trochę ułatwiał sprawne poruszanie się w łódce, ale rywalizacja była zacięta. Myślę, że jeśli doszłoby do trzeciego wyścigu, mogłabym powalczyć – mówiła Anna Żelazna, która zajęła drugie miejsce.

Wyniki wg zajętych miejsc:

 1. Michał Staszewski
 2. Anna Żelazna
 3. Konrad Żółtowski
 4. Paweł Kalota
 5. Tomasz Szawkowski
 6. Jacek Kozakiewicz
 7. Marek Stańczyk
 8. Patryk Różański
 9. Mariusz Ambroch
 10. Bartosz Redlewski
 11. Tomasz Wróblewski
 12. Marek Wąsowski
 13. Rafał Ciechanowicz
 14. Paweł Ejsmont
 15. Wojciech Piotrowski
 16. Dariusz Gilewski
 17. Andrzej Lesiewski
 18. Mateusz Chromiec
 19. Grzegorz Włodarczyk
 20. Tomasz Filak
 21. Andrzej Szreter
 22. Michał Strzeszewski
 23. Andrzej Kostrzewa
 24. Tomasz Tarnowski
 25. Daniel Wnorowski
 26. Patryk Rostecki
 27. Michał Nikonorow
 28. Krzysztof Hetman

Marcin Giedrojć (DNF)

Paweł Duchewicz (DNF)

Red Bull Regaty Optymistów odbyły się w środę 26 lipca na jeziorze Niegocin na terenie portu Ekomarina Giżycko. W zawodach mogły wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie, które rywalizowały w klasie optimist.

Materiały organizatora 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze