Giżyckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich bardzo serdecznie na widowisko historyczne Święto Twierdzy Boyen w ramach Operacja Boyen 2017.

10-13 sierpnia 2017 to cztery dni poświęcone wydarzeniom z okresu I Wojny Światowej zwanej Wielką Wojną. Operacja Boyen 2017 to bez wątpienia jedna z najlepszych tego typu imprez w kraju. Rozpoczynamy w czwartek 10 sierpnia przy Moście Obrotowym w Giżycku małą inscenizacją wojenną oraz prezentacją grup rekonstrukcyjnych, zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00.

W piątek 11 sierpnia zapraszamy wszystkich na Majdan Twierdzy Boyen, na którym zostanie odegrana inscenizacja wojenna ukazująca walki na froncie zachodnim I Wojny Światowej. Podczas tego widowiska zaprezentowana zostanie artyleria w postaci czołgów Renault FT17, samochód opancerzony Peugoet wz. 1918 oraz karabiny maszynowe. Zapraszamy na godzinę 14.00.

Jeszcze tego samego dnia o godzinie 17.00 w Lesie Miejskim kolejna odsłona Operacji Boyen z małą inscenizacją ukazującą walki na froncie wschodnim I Wojny Światowej.

Wieczorem o godzinie 22.00 pokaz fajerwerków systemem wachlarzowym, który robi spektakularne wrażenie.

W sobotę 12 sierpnia o godzinie 11.00 na Pasażu Portowym odbędzie się zbiórka wszystkich Grup Rekonstrukcji Historycznej, kawalerii konnej oraz pojazdów konnych. Nastąpi tam prezentacja uczestników Operacji Boyen 2017. Po prezentacji, ulicami Giżycka do Twierdzy Boyen odbędzie się  defilada historyczna.

Najważniejszym punktem Święta Twierdzy Boyen jest „Bój o Twierdzę” to największa inscenizacja w okresu Wielkiej Wojny. Wezmą w niej udział: około 300 rekonstruktorów z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Niemiec, kawaleria konna i pokaz kaskaderski, pirotechnika filmowa, ciężkie karabiny maszynowe oraz artyleria. Widowisko oparte na historycznych wydarzeniach z sierpnia 1914 roku. Start inscenizacji godzina 17.00 – Majdan Twierdzy Boyen.

Niedziela 13 sierpnia to rozstrzygnięcie konkursu dioram historycznych, które będą prezentowane przez cały czas Operacji Boyen 2017, oraz pokaz wyszkolenia i wyposażenia Wojska Polskiego, przygotowany przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. Tego dnia zapraszamy na godzinę 11.00.

Podczas Święta Twierdzy Boyen na dziedzińcu twierdzy będzie zorganizowany jarmark z kulinariami regionalnymi, rękodziełem, antykami, militariami oraz wieloma innymi stoiskami.

Wszystkich zapraszamy serdecznie i zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów wstępu do Twierdzy Boyen, które można kupić w kasie twierdzy oraz online. Wszystkie szczegółowe informacje na profilu Facebook Twierdzy Boyen oraz na stronie www.twierdzaboyen.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze