fot. GOKiR Wilkasy

Od 1961 roku na całym świecie na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu obchodzone jest uroczyście Międzynarodowe Święto Teatru. Jak zawsze nie zapomnieli o nim pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach organizując dwie wycieczki oraz kameralną sztukę w swojej siedzibie.

Serca najmłodszych widzów podbił spektakl w formie musicalu „Psiakość” w Olsztyńskim Teatrze Lalek, musical „Piraci” w gdańskim Teatrze Komedii Valldal natomiast wyzwolił w uczestniczącej w zajęciach w ośrodku młodzieży pozytywne emocje oraz zapał do dalszego rozwoju.

W sali widowiskowej GOKiR dorośli z kolei zaśmiewali się do łez obserwując z uwagą kameralną komedię „Uwaga rozwód” olsztyńskiego Teatru Nowego w ramach tzw. teatru przy stoliku. Bawiła ona i wzruszała zapraszając bezpośrednio do scenicznego świata i pokazując uwikłaną w codzienną pogoń dwójkę młodych bohaterów, którzy zapomnieli o sobie nawzajem i o tym co, w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości.

Na wycieczce w Olsztynie nasi podopieczni szybko zostali oczarowani humorystycznymi scenami i dialogami aktorów, a po spektaklu udali się na spacer po Starym Mieście kończąc go tradycyjnie smacznymi przekąskami w barze McDonald’s.

Gminni artyści natomiast w Trójmieście prócz musicalu oddawali się wspaniałemu relaksowi w Parku Trampolin, nocą oglądali pięknie oświetloną Gdynię, zwiedzili też Oceanarium i Centrum Nauki Experyment.

Wrażenia i doświadczenia zostaną na zawsze – mówiła Barbara Somionka, koordynatorka i opiekun wyjazdu. – Jestem pod niesamowitym wrażeniem integracji grupy i jej relacji mimo dzielącego wieku. Szczęście dzieci to i moje szczęście. I to jest właśnie kultura.

GOKiR Wilkasy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze