Okradł skarbonki w kościele. Nagrały go kamery

0

Do kradzieży pieniędzy ze skarbonek w kościele doszło 24 lutego. O zaistniałej sytuacji policjantów powiadomił ksiądz z jednej parafii na terenie Giżycka. Ze skarbonek zostały skradzione pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 1 tys. złotych. Podejrzany o to przestępstwo został zarejestrowany przez kamery monitoringu. 

Funkcjonariusze z giżyckiej komendy przyjęli zawiadomienie o włamaniu do trzech skarbonek z pieniędzmi w kościele w Giżycku. Do zdarzenia doszło w piątek 24.02.2023 r. W środku było około 1 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna wszedł do otwartej świątyni, a w jego zainteresowaniu znalazły się skarbony na datki. Po ich otwarciu zabrał pieniądze. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu, zainstalowane w kościele. Zapis został zabezpieczony przez policjantów, a ustalenie tożsamości sprawcy było kwestią czasu. Dzięki pracy policjantów zespołu operacyjno-rozpoznawczego podejrzany krótko był anonimowy. Funkcjonariusze szybko ustalili jego dane – przekazują mundurowi z KPP Giżycko. 

Okazał się nim 60-letni mieszkaniec gminy Giżycko. W miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli banknoty i bilon, śrubokręt, składany niezbędnik oraz dokumenty – dowód osobisty i prawo jazdy nie należące do niego. 60-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Policjanci potwierdzili, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa kradzieży, za co odbywał karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali cześć pieniędzy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, dwa razy w tygodniu. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze