Okradali sklepy w Giżycku. Dwóch mieszkańców miasta zostało zatrzymanych

0

Dwóch mieszkańców Giżycka odpowie za kradzieże sklepowe, których dokonywali w sklepach na terenie Giżycka. Ze sklepowych półek zabierali elektronarzędzia oraz odzież. Łączna wartość skradzionego mienia opiewała na kwotę prawie 2 tysięcy złotych. 

Odpowiedzialności nie unikną dwaj mieszkańcy Giżycka, którzy dokonywali kradzieży sklepowych. Ich łupem były elektronarzędzia oraz odzież. Właściciele sklepów wycenili utracone mienie na łączną kwotę prawie 2 tysięcy złotych.

Mężczyźni byli przekonani, że jest to dobry sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Towary, które wynosili ze sklepów sprzedawali po okazyjnej cenie, a pieniądze wydawali na swoje bieżące potrzeby. Do zatrzymania 26 i 33-latka doszło dzięki pracy operacyjnej. Sprawcy tych kradzieży usłyszeli już zarzuty przyznali, że praktyczne wszystkie rzeczy sprzedali po tzw. „okazyjnej” cenie. Policjanci odzyskali część odzieży.

Teraz 26 i 33-latka czeka rozprawa w sądzie, który zadecyduje jaka kara będzie adekwatna do popełnionych przez mężczyzn przestępstw. Jeden z nich dopuścił się ponownego przestępstwa w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami karnymi za kradzież cudzej rzeczy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze