Ojciec powiadomił policjantów, że córka przyjechała samochodem pijana

13

Giżyccy policjanci interweniowali wobec 33-letniej mieszkanki Giżycka, która według oświadczenia ojca kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Jak relacjonował ojciec, udaremnił jej dalszą jazdę i nakazał „donieść na siebie” policji. 33-latka wydmuchała ponad 1,5 promila alkoholu. 

W czwartek (21.10) tuż przed godziną 22:00 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca Giżycka o tym, że jego córka jeździła autem będąc w stanie nietrzeźwości. Na miejsce pojechał patrol policji.

W rozmowie z 58-latkiem policjanci ustalili, że mężczyzna około godziny 21:00 telefonicznie kontaktował się z córką, która oświadczył, że właśnie wraca do domu. Kilkanaście minut później mężczyzna ponownie skontaktował się z córką, która oświadczyła, że jest już w Giżycku. Ojciec podczas rozmowy zdziwił się „bełkotliwą mową” córki. Po chwili połączenie zostało zerwane – informują funkcjonariusze z KPP Giżycko

Po pewnym czasie kobieta ponownie zadzwoniła do ojca i poprosiła o zrobienie herbaty. Gdy mężczyzna wyszedł na parking, zauważył nieopodal pod sklepem zaparkowane auto córki. Kiedy podszedł do auta zobaczył, że córka siedzi za kierownicą, a gdy otworzył drzwi, wyczuł od niej woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął ją z auta i skierował się z nią do domu, gdzie nakazał, zadzwonić na policję i przyznać się do jazdy w stanie nietrzeźwości.

Jak dodał, do chwili przyjazdu policyjnego patrolu, kobieta nie piła żadnego alkoholu. Podczas wykonywania czynności 33-latka kilka razy zmieniała wersję wydarzeń, mówiąc m.in., że alkohol wypiła po przybyciu do domu. W pierwszym momencie odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kolejne badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – podają giżyccy policjanci

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają sprawę 33-letniej mieszkanki Giżycka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata oraz dotkliwa kara finansowa.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ojciec nastolatki

Tata na medal napewno elektorat PiSu pozdrawiam ludzi o zdrowych zmysłach

RutowskiDevelopment

Witam, co to znaczy dotkliwa kara finansowa? 5.000 zł? :))))

mazur kurpiowski

mopsiarze nie zrozumieją…

Skad_mam_pienionszki

Dokładnie, chyba że jedzie trzeźwy i zabija 2 osoby (adwokat łódzki – wypadek koło Olsztyna) wtedy nic- bo nie liczy się odpowiedzialność. Skomentuj geniuszu

Obywatel

Dodam że nie wszyscy młodzi tak bezmyślnie się zachowują są też wspaniali. Każdy młody powinien wiedzieć że i on może kiedyś będzie starszy. Więc szanujemy siebie i innych świat jest też piękny na trzeźwo b.piekny.

Obywatel

Prawda jest taka że powinni po kolei wszystkich zbadać tych młodych ludzi bo oni nie umieją żyć bez picia i normalne nawet odzywać się do siebie dzieci czy starszych ludzi. A w sklepie jak się zwróci uwagę żeby zachowali odległość lub w sprawie maseczek to jakby mogli to dosłownie żywcem by zjedli. Kto ich wychował kto urodził co oni myślą- wydaje mi się że nic nie myślą i dlatego wsiadają do auta po spożyciu alkoholu czy tam czegoś. A Bóg patrzy na to wszystko.

mazur kurpiowski

no tak-paczy,paczy… najlepiej zrzucić problem na kogoś innego,a jak wychowałeś swoje dzieci? jeżeli je masz?obatelu? miałes dla nich czas? porozmawiać,wytłumaczyć?pokazać co dobre?
żeby nie było-nikogo nie chcę pouczać-każdy robi błędy…

Skad_mam_pienionszki

Ta święte od urodzenia i święte na starość ha ftu fałszywe ścierwo