Ceny wiodących surowców wykorzystywanych do ogrzewania domów i mieszkań idą w górę.

Osoby, które planowały zmienić ogrzewanie w 2022 roku czują się mocno zdezorientowane, tym bardziej że nie wiadomo jak będą kształtować się koszty paliw nie tylko w najbliższym sezonie grzewczym, ale również w kolejnych latach. W tej sytuacji alternatywne metody grzewcze, w tym ogrzewanie na podczerwień, opłacają się bardziej niż kiedykolwiek.

Tanie ogrzewanie domu bez przeprowadzania remontu

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień. Pierwszym z nich jest wydajność – ten typ ogrzewania jest nawet do 30% bardziej efektywny w porównaniu do konkurencyjnych metod. Szacuje się, że pod tym względem ogrzewanie podczerwienią można porównać tylko do pomp ciepła. To nie jedyna przewaga, jaką daje ogrzewanie domu podczerwienią. Kolejną jest bezinwazyjny montaż, który odbywa się bez konieczności kucia w ścianach, wymiany rur. Panele mogą być zamontowane bez likwidowania obecnego systemu grzewczego, który funkcjonuje w domu, np. jako dodatkowa forma ogrzewania. Ta technologia bardzo dobrze uzupełnia się z kominkiem.

Bezpieczeństwo i komfort cieplny

Panele na podczerwień dają ponadprzeciętny komfort cieplny w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, wliczając w to standardowe ogrzewanie elektryczne, gazowe czy węglowe. Temperatura w pomieszczeniu rozkłada się równomiernie i jest podobna na każdej jego wysokości. Ogrzewanie elektryczne na podczerwień nie ogrzewa powietrza, tylko elementy, które się w nim znajdują. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu, w którym działa ogrzewanie na podczerwień, nie jest suche, jak ma to zwykle miejsce w przypadku centralnego ogrzewania. Panele grzewcze zachwycą więc alergików i wszystkie osoby, które zimą muszą stosować dodatkowe formy nawilżania powietrza. To również dobre ogrzewanie domu dla osób, które szukają bezawaryjnej metody grzewczej – technologia zastosowana w nowoczesnych panelach jest bardzo wytrzymała i działa wiele lat bez interwencji technicznych.

Atutem jest także bezpieczeństwo – z paneli na podczerwień nie może wyciec żadna substancja, ani ulotnić się szkodliwy gaz. To miła odmiana dla osób, które do tej pory korzystały z innych form ogrzewania, nie zawsze zapewniających podobny komfort. Co ważne, ogrzewanie na podczerwień sprawdzi się zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych domach. Jest też polecane niezależnie od wieku zabudowy – można je więc zamontować w lokalach developerskich, a także wiekowych domach i kamienicach.

(artykuł partnera)