Ograniczenia Covidowe. Trwają kontrole w placówkach handlowych i środkach komunikacji miejskiej

5

Giżyccy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu prowadzą kontrole miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa.

W czwartek (02.12) policjanci z giżyckiej komendy wspólnie z inspektorem sanitarnym z Giżycka kontrolowali przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego m.in. w giżyckich placówkach handlowych. Sprawdzali, czy przebywające tam osoby stosują się do obowiązujących przepisów.

Pod szczególnym nadzorem policjantów są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji miejskiej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Tam, gdzie to możliwe funkcjonariusze pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych restrykcji.

Jednak wciąż zdarzają się osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje.

Przypominamy, że niestosowanie się do obowiązujących przepisów i niezasłanianie ust i nosa to wykroczenie, za które osoby mogą zostać pouczone lub ukarane mandatem karnym. Policjanci mogą też sporządzić wniosek o ukaranie do sądu – przekazują giżyccy mundurowi 

Dodatkowo policjanci każdego dnia odwiedzają mieszkańców, którzy są objęci izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania.

Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania w telefonie aplikacji „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze – dodają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

(źródło: KPP Giżycko) 

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ttu masz podstawę - nie dla ignorantów

Powszechny nakaz zakrywania nosa i ust został bowiem (co też podkreślał Rzecznik Praw Obywatelskich w swoich wystąpieniach) wprowadzony z przekroczeniem granic upoważnienia ustawowego. Naprawiając ten błąd w dniu 28 października 2020 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, w której w art. 15 pkt 2 lit. c wprowadzono zmianę w art. 46b ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi polegającą, na dodaniu do art. 46b punktu 13 w brzmieniu: „13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach… Czytaj więcej »

Niewinny

Żaden nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje! Rozporządzenia niedzielskiego są niezgodne z prawem!
Giżycki sąd masowo uniewinnia osoby, wobec których policja skierowała fałszywie oskarżenia i wnioski o ukaranie.
Policja, niestety łamie prawo i działa na szkodę skarbu państwa i obywateli.

Iksinski

Szkoda tylko że nie mówią, że mandaty są nakładane bez podstawy prawnej. A sądy je uchylają 🙂 Także sami niech się pukną w głowę

Bduxbev

Nono w Gizycku galeria na galerii i galeria pogania, nic tylko kontrolowac.. albo autobusy, ktore jezdza
Puste:D cyrk ktory trwa 2 lata a
Ludzie dalej padaja i poleruja buty…

Tom tom

Jedna galeria jest, mogą tam zrobić duży 24 h