Oferowali pracę, kradli dane i brali pożyczki

0
Reklama
Reklama

W miniony piątek do prokuratury w Olsztynie zostali doprowadzeni dwaj mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy są podejrzani o szereg oszustw. Sprawcy oferując dobrze płatną pracę, pozyskiwali od pokrzywdzonych ich dane osobowe, numery i dane dostępowe do ich kont bankowych a następnie droga elektroniczną brali na nich pożyczki.

Podejrzani o oszustwa mężczyźni oferowali dobrze płatną pracę. Ogłoszenia wraz z numerem telefonu rozwieszali na słupach, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Następnie spotykali się z osobami chętnymi do podjęcia pracy i pozyskiwali ich szczegółowe dane osobowe, rzekomo potrzebne do wyrobienia im identyfikatorów.

Brali również od pokrzywdzonych numery kont bankowych i dane dostępowe (kody). Wszystko po to, by drogą elektroniczna za pomocą Internetu zaciągnąć pożyczkę gotówkową. Za każdym razem sprawcy posługiwali się danymi osobowymi pokrzywdzonych mężczyzn czym wprowadzali w błąd instytucje finansowe, co do tożsamości osoby biorącej pożyczkę i zamiaru wywiązania się przez nią z warunków umowy.

Za oszustwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze