Odpowiedzialny sprzedawca „Pozory mylą, dowód nie”

0

Giżyccy policjanci wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku przeprowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne pn. „Odpowiedzialny sprzedawca – Pozory mylą, dowód nie”, które były skierowane do właścicieli i sprzedawców placówek handlowych.

Akcja pn. „Odpowiedzialny sprzedawca – Pozory mylą, dowód nie” została przeprowadzona dzisiaj, 21 marca na terenie Giżycka, jej celem była edukacja sprzedawców napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na to, że dorosły wygląd klienta nie oznacza jego pełnoletności. Istotnym przekazem działań jest fakt, że dowody osobiste są wydawane osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Stąd przy zakupie wszelkiego rodzaju alkoholu lub tytoniu istotne jest, aby sprzedawcy zwracali uwagę na zamieszczoną w dokumencie osobistym datę urodzenia.

Działania również mają na celu zwrócenie uwagi, że w przeciwdziałaniu sprzedaży alkoholu i tytoniu małoletnim duży wpływ ma właściwa postawa i reakcja dorosłych świadków takiego zdarzenia. Z punktu widzenia Policji, istotnym celem jest zwrócenie społecznej uwagi na problem picia alkoholu i palenia papierosów przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobat na tego typu problem.

Aktywność Policjantów w trakcie działań ma na celu skupiać się na edukacji sprzedawców, właścicieli placówek handlowych, którzy sprzedają/podają alkohol i wyroby tytoniowe.

Działania przeprowadził Asystent ds. Prasowo – Informacyjnych mł. asp. Iwona Chruścińska oraz Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku asp. szt. Marek Mieszkowski wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku Adrianną Banaszkiewicz-Gałas

W trakcie działań przekazano ulotki, naklejki oraz zwrócono szczególną uwagę sprzedawcom na konsekwencje, jakie czekają osoby łamiące prawo.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze