Sprawcy przemocy domowej nie są bezkarni. Giżyccy policjanci, w ostatnim czasie prowadzą dwie takie sprawy. Tym razem za znęcanie psychiczne i fizyczne odpowiedzą dwaj mężczyźni, wobec których prokurator zastosował środki zapobiegawcze.

Policjanci prowadzą sprawę dotyczącą 34-letniego Bartłomieja A., który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem, matką i partnerką. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał najbliższych członków rodziny, bił, groził pozbawieniem życia i niszczył wyposażenie domu. Czara goryczy przelała się 21 stycznia br. mężczyzna ponownie wszczął awanturę domową, został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie usłyszał zarzuty o znęcaniu się nad rodziną.

Dzień później tj. 22 stycznia br. w związku z podjętą interwencją domową, funkcjonariusze giżyckiej komendy zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad swoją partnerką. Mężczyzna od dłuższego czasu, wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których wyzywa partnerkę, bił i popychał oraz wyganiał z domu.

Zebrany materiał dowodowy w obu przypadkach, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutu; fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietami.

W efekcie, Prokurator Rejonowy w Giżycku, na wniosek policji zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci; zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz trzykrotnym stawiennictwie w najbliższej jednostce Policji, w ramach policyjnego dozoru.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze